tisdag, 22 January 2019 11:20

Sök världens roligaste jobb och börja jobba med oss!

filmcrew2

Vad tror du om att få en hel filmateljé till ditt förfogande? Proffsig utrustning? Sjukt kompetenta medarbetare? Underbara kollegor och både Sveriges och flera andra länders intelligentaste, roligaste och mest begåvade deltagare?

Vi söker en riktigt duktig Filmlärare till våra filmutbildningar i Fårösund. Film Crewutbildningen i filmhantverk & Story utbildningen i manus & dramaturgi är båda inriktade på att förbereda för professionellt arbete i filmbranschen.

Förresten; sa vi att du dessutom får jobba på en fantastiskt vacker, kreativ och inspirerande plats som Gotland och bokstavligen ett stenkast från havet? Jorå. Så är det. Hör av dig! Eller dela med någon som skulle passa för jobbet.

Vi längtar efter dig! 

 

Kolla mer på FilmCrewutbildningarna här och Story-utbildningarna här. 
och läs mer om jobbet på Region Gotlands webbplats här eller ring vår biträdande rektor Björn Sölvhammar och undra lite: 070-4476739